ГОРЕЩО
Изборът на Бургас за домакин на "Евровизия" е шамар срещу ППДБ и Васил Терзиев, който превърна София в кочина
Разкриха ЦЯЛАТА ГРОЗНА ИСТИНА за смъртта на Марадона
Румънски генерал след падането на дрона у нас: Операция под фалшив флаг - възможно е целта да е била да бъде обвинена Украйна
Проверка разкри селище от незаконни палатки и каравани в местността Паша дере
До 15 години затвор грозят бащата, пребил 5-годишния си доведен син
БЪЛГАРИЯ ДНЕС
МЗХ: България запази квотата за улов на калкан от предходната година - 43,2 тона
8655
на 19.12.2015
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
България е запазила квотата за улов на калкан от предходната година 43,2 тона. Това стана на заседание на Съвета на Европейския съюз по земеделие и рибарство в Брюксел, проведено на 14 декември 2015 година, съобщават от МЗХ.
препоръчано
Припомняме, че в края на ноември стана ясно, че Брюксел иска забрана за улова на калкан и черноморска акула заради продължаващото намаляване на запасите. Според научния комитет по рибните запаси към Европейската комисия ситуацията с калкана и с черноморската акула се влошава всяка година, въпреки увеличените проверки и мерките за ограничаване на незаконния улов, въведени от България и Румъния.


