BG EN

МИЕ обявиха, че не са местили депозити през последните две седмици. А преди това?

ЧАС ПИК

МИЕ обявиха, че не са местили депозити през последните две седмици. А преди това?

7995
на 01.07.2014
МИЕ обявиха, че не са местили депозити през последните две седмици. А преди това?
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Държавните дружества от системата на Министерството на икономиката и енергетиката /МИЕ/ не са премествали депозити през последните две седмици, съобщи пресцентърът на ведомството.
Обичайните дейности на държавните дружества в икономиката и в групата на БЕХ ЕАД в енергетиката се извършва чрез използването на разплащателни сметки и салдата по тези сметки се променят всеки ден. Промяната в даденото салдо за период от
няколко дни представлява единствено разплащане с контрагенти.

препоръчано

Стриктно се спазват и изискванията за деконцентрация, приети с постановление на Министерски съвет, според които паричните средства на всяко дружество са разпределени в поне четири банки, информират от министерството.
Всички решения на МИЕ в последните две седмици категорично са подкрепяли стабилността на банковата система, посочват още от министерството и в тази връзка призоват за разумно отношение от страна на политиците. С непремерени коментари и чрез разпространяването на неистини се провокира и поддържа нестабилност, която е изключително вредна за банките, обществото и държавата, коментират от МИЕ.

От МИЕ обаче не съобщават дали не са премествали депозити от КТБ преди последните две седмици.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 15 декември - трудностите заобикалят Стрелците, Козирозите да бъдат уверени в успеха си САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 15 декември - трудностите заобикалят Стрелците, Козирозите да бъдат уверени в успеха си
ПИК TV x
ПЪРВО В ПИК TV! Екшън на Дондуков 2 - Сачева попиля Радев (ВИДЕО/ОБНОВЕНА) ПЪРВО В ПИК TV! Екшън на "Дондуков" 2 - Сачева попиля Радев (ВИДЕО/ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 27
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК