BG EN

Министър Енчо Керязов приветства участниците в Световното първенство по гребане до 19 години в Пловдив

Други спортове

Министър Енчо Керязов приветства участниците в Световното първенство по гребане до 19 години в Пловдив

3802
преди 52 минути
Министър Енчо Керязов приветства участниците в Световното първенство по гребане до 19 години в Пловдив
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Министърът на младежта и спорта Енчо Керязов приветства участниците в Световното първенство по гребане до 19 години, което ще се проведе в Пловдив от 6 до 9 август. 

препоръчано

„За мен е чест и удоволствие да ви приветствам с добре дошли в България и в Пловдив – един от най-красивите ни градове с хилядолетна история. Пожелавам успех на всички състезатели и постигане на поставените цели“, заяви министърът. 

Той подчерта обединяващата сила на спорта и посочи, че гребането е един от най-добрите примери за това. 

„За да се постигат резултати, обаче, не е достатъчно просто да сме в една лодка. Важно е да гребем в синхрон и в една посока“, каза още министърът. 

На официалното откриване присъстваха президентът на Световното гребане Жан-Кристоф Ролан, председателят на Българския олимпийски комитет Весела Лечева, заместник-кметът на Пловдив Николай Бухалов и президентът на Българската федерация по гребане Свилен Нейков. 

В шампионата участват 655 състезатели от 54 държави, които ще си оспорват отличията в 14 класа лодки. 

България е представена с шест лодки и общо 16 състезатели. При юношите страната ни ще бъде представена от Даниел Маринов (скиф), Илиан Николов и Петър Пенков (двойка скул), Стефан Костов, Стоичко Стоичков, Филип Йорданов и Даниел Петков (четворка скул), както и Юлиян Шопкин, Атанас Борисов, Александър Миланов и Валери Димитров (четворка без рулеви).

При девойките за България ще стартират Румяна Стоянова (скиф), Мария Чакърова, Лилия Господинова, Виктория Христова и Светлозара Георгиева (четворка скул).

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Проф. Георги Рачев предупреди: Сахарска жега до 40 градуса връхлита България, рискът от пожари рязко нараства Проф. Георги Рачев предупреди: Сахарска жега до 40 градуса връхлита България, рискът от пожари рязко нараства
ново
Днес: 141
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК