BG EN

Министър Запрянов: Полигонът "Сливница" не е източникът на пожара в Костинбродско

ЧАС ПИК

Министър Запрянов: Полигонът "Сливница" не е източникът на пожара в Костинбродско

19515
на 24.07.2025
Министър Запрянов: Полигонът Сливница не е източникът на пожара в Костинбродско
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Министърът на отбраната Атанас Запрянов коментира в Благоевград, където участва в посрещането на български военни от контингента в Косово, и пожарът в Костинбродско.

препоръчано

„Всички документи, с които разполагаме, за действия, които са извършени на територията на полигона, ще бъдат предоставени на хората, които разследват. Нашата проверка показва, че пожарът е на 3 км от местата, на които ние провеждаме такива мероприятия. Още повече, има заповед на началника на отбраната, с която се забраняват учения, които носят пожароопасен характер. Ние смятаме, че не е източникът на пожара полигонът "Сливница", коментира Запрянов.

От военното министерство и вчера заявиха, че стрелба в района не е имало в неделя или понеделник.

Сухото и горещо време продължава. Още в 15 часа днес температурите в Сандански и Елхово достигнаха 40 градуса
Сателитите на европейската космическа програма и на НАСА обаче показват първото място, където е засечен пожар - до военното стрелбище до Сливница в понеделник в 12:38 часа по обед. Софийската окръжна прокуратура започна разследване за палеж. 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 45
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК