BG EN

Министър Танева представи нова технология, която ще спести 6 млн. лева на държавата

ЧАС ПИК

Министър Танева представи нова технология, която ще спести 6 млн. лева на държавата

3015
на 04.10.2015
Министър Танева представи нова технология, която ще спести 6 млн. лева на държавата
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Министър Десислава Танева представи в Габрово информационна система за издаване на превозни билети за дървесина, която ще спести на държавата 6 млн. лева. Системата е въведена и работи успешно от август 2015 година. Стана ясно, че „Северно-централното държавно предприятие” ще дари разработката на Изпълнителната агенция по горите. Министър Танева посети Габрово заедно с премиера Бойко Борисов и заместник-министър Георги Костов. Пред тях бе представена въведената информационна система за издаване на превозни билети за дървесина. Беше направена и демонстрация на работата на системата.

препоръчано

Министър Танева посочи, че системата е създадена от „Северно-централно държавно предприятие” - Габрово. Разработването струва на държавата 17 000 лв. и ще й спести 6 млн. лева. На срещата бяха представени и новите облекла на горските стопани. От своя страна зам.-министърът на земеделието доц. Георги Костов отбеляза, че са изработени 5000 облекла за служителите в цялата страна.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПЪРВО В ПИК! Избраха Михаела Доцова за председател на 52-рото Народно събрание (ВИДЕО/СНИМКИ) ПЪРВО В ПИК! Избраха Михаела Доцова за председател на 52-рото Народно събрание (ВИДЕО/СНИМКИ)
ново
Днес: 100
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК