BG EN

Мисията на НАТО в Афганистан може да продължи заради събитията в Кундуз

ЧАС ПИК

Мисията на НАТО в Афганистан може да продължи заради събитията в Кундуз

5546
на 10.10.2015
Мисията на НАТО в Афганистан може да продължи заради събитията в Кундуз
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Според източник от едно от европейските посолства в Ташкент, пожелал да запази анонимност, НАТО може да продължи присъствието си в Афганистан заради събитията в Кундуз, понеже те показват, че афганистанската армия не е готова самостоятелно да се справя със заплахите за националната сигурност на страната, предаде Regnum.

препоръчано

„Разбира се, това решение трябва да бъде внимателно и всестранно анализирано, но мисля че всичко говори за това, че трябва да се продължи мисията на НАТО в страната“, каза събеседникът.

В началото на този година НАТО ограничи присъствието си в Афганистан. Понастоящем Алиансът има единствено мисии за поддръжка и обучение на афганистанската армия.

Сподели:
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПЪРВО В ПИК TV! ДПС-Ново начало предлага най-бедните пенсионери да получат по 55 евро за Великден, останалите - по 15 евро (ВИДЕО) ПЪРВО В ПИК TV! ДПС-Ново начало предлага най-бедните пенсионери да получат по 55 евро за Великден, останалите - по 15 евро (ВИДЕО)
ново
Днес: 58
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК