BG EN

Молебен за националния референдум в Белене

ТОП НОВИНАТА

Молебен за националния референдум в Белене

4139
на 12.01.2013
Молебен за националния референдум в Белене
В Белене днес ще бъде отслужен молебен за просперитета на града и ще се състои митинг за успеха на предстоящия национален референдум, съобщи БТА. За здравето на жителите на Белене ще се моли Великотърновският митрополит Григорий, който ще отслужи молебена. Службата се организира от общината съвместно с църковното настоятелство на местния храм "Свети Георги Победоносец" от 11.30 ч. на централния площад "България", уточни кметът на града Петър Дулев. Веднага след молебена ще започне общоградският митинг-концерт за успеха на допитването до народа. Според кмета мнозинството от населението в района се надява референдумът да завърши с решение, което да предизвика продължаване на проекта АЕЦ "Белене". Дулев смята, че "това е стратегически инфраструктурен обект, за строителството на който има разрешение от Европейския съюз, и е жизненоважен за развитието не само на Белене, а за Плевенска област, Северна България и цялата страна". През април 2012 г. жителите на Белене протестираха срещу спирането на проекта за втората АЕЦ. Според тях изграждането й ще открие нови работни места в региона и ще допринесе за икономическото му развитие. Референдумътг за развитието на ядрената енергетика в България ще се проведе на 27 януари.
препоръчано
Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 26
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК