BG EN

МОСВ: Няма опасни емисии във въздуха от пожара край Шишманци

Региони

МОСВ: Няма опасни емисии във въздуха от пожара край Шишманци

3912
на 04.06.2015
МОСВ: Няма опасни емисии във въздуха от пожара край Шишманци
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Няма превишаване на нормите за вредни емисии във въздуха край Шишманци и Болярино. Това сочат данните от замерванията на мобилната станция на Регионална лаборатория – Пловдив към Изпълнителната агенция по околна среда, направени към 10 и 11 часа днес на мястото на пожара, съобщиха от МОСВ.

препоръчано

След сигнал, получен тази сутрин в 8 часа в РИОСВ – Пловдив, експерти и мобилна станция се отправят към Шишманци. На място установяват, че е горяла площ с около 10 метра височина на ската и 100 метра дължина на клетка 1 за депонирани отпадъци от инсталацията за сепариране в непосредствена близост до Завода за рециклиране на отпадъци.

свързани новини

В потушаване на пожара са се включили аварийна група от завода и два противопожарни автомобила. Към 10.30 часа пожарът е напълно овладян, няма пламък, има бял пушек, вследствие на гасенето. Системата за оросяване на клетката в завода, както и сепариращата инсталация не са засегнати от пожара. Мобилният екип остава на място и ще продължи да следи състоянието на въздуха в района през целия ден. 

Сподели:
Бомба x
Спортът променя тялото и ума Спортът променя тялото и ума
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Проф. Мермерски: Стармър, Шолц и Урсула се опитват да загубим Тръмп като съюзник, а той праща миротвореца Смит при реално управляващите Борисов и ДПС-Ново начало (ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК TV! Проф. Мермерски: Стармър, Шолц и Урсула се опитват да загубим Тръмп като съюзник, а той праща миротвореца Смит при реално управляващите Борисов и ДПС-Ново начало (ВИДЕО)
ново
Днес: 7
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК