BG EN

Мъжът на соцдепутатка оглавява Комисията за защита на личните данни

ЧАС ПИК

Мъжът на соцдепутатка оглавява Комисията за защита на личните данни

5426
на 09.04.2014
Мъжът на соцдепутатка оглавява Комисията за защита на личните данни
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Юристът Венцислав Караджов, съпруг на депутатката от БСП Деница Караджова, бе предложен изненадващо от Министерския съвет за председател на Комисията за защита на личните данни (КЗЛД). Решението трябва да вземе Народното събрание.

препоръчано

Караджов е бивш съпруг на правосъдната министърка от кабинета "Борисов" - Дияна Ковачева, бивш член на ЦИК, а в момента е експерт към парламентарната комисия за контрол на СРС. Има 13 години стаж като юрист, уточнява „Труд".

Съпругата му Деница Караджова е в чужбина и не бе открита за коментар.

Правителството предлага още за член на комисията друг активист от соцпартията - Цветелин Софрониев, 11-ти в листата на БСП за последните парламентарни избори. В момента той е главен секретар на КЗЛД.

В състава на комисията остават двама от досегашните членове - проф. Веселин Целков и Мария Матева. В досегашния състав те бяха номинирани от Касим Дал по времето, когато той бе зам.-председател на ДПС, припомнят депутати.

Член на комисията става и пенсионираният военен Цанко Цолов, досегашен шеф на отдел в КЗЛД.

Така от комисията си отиват трима досегашни членове - председателката Венета Шопова, доц. д-р Красимир Димитров и Валентин Енев, близък до политика от АБВ Румен Петков.

Решението е изненадващо, тъй като мандатът на сегашната комисия бе изтекъл още в края на 2012 г. и нямаше никакви консултации сред партиите за нови членове. Този документ не фигурираше и в предварителния дневен ред на правителственото заседание. КЗЛД е важна, защото изпълнява контролни функции и по Шенген, уточнява изданието.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Проф. Георги Рачев даде надежда на всички: Ще има затопляне за Цветница, а за Великден... (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Проф. Георги Рачев даде надежда на всички: Ще има затопляне за Цветница, а за Великден... (ВИДЕО)
ново
Днес: 76
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК