BG EN

На ЕС предлагат да вземе мерки за противодействие на руската пропаганда

ЕС

На ЕС предлагат да вземе мерки за противодействие на руската пропаганда

2351
на 26.07.2016
На ЕС предлагат да вземе мерки за противодействие на руската пропаганда
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

 На Европейския съюз предлагат да се създаде задължителен регистър на лобистките организации с цел противодействие на руската пропаганда. Тази препоръка се съдържа в доклад на базирания в Брюксел аналитичен център „Мартенс“, предаде Лента ру, цитирана от "Фокус". Изготвеният от центъра доклад „Мечка в овча кожа“ е посветен на финансираните от руското правителство организации, разпространяващи влиянието му над европейците. 
Сред тези организации се посочват агенция Sputnik, телевизия Russia Today и международния проект на вестник „Российская газета“ Russia Beyond the Headlines. В доклада се споменават още „алтернативните новинарски сайтове, без указана принадлежност“ - Russia-Insider, Baltnews и други.
Отделно са споменати „мозъчните центрове“, като дискусионен клуб „Валдай“, руския съвет по международните работи, Руския институт за стратегически изследвания. 
Като препоръка в доклада се посочва нуждата да се „върне собствения дневен ред“ в страните-членки на ЕС, в частност противопоставяйки „митовете на Кремъл“ за „вредата и неуспеха“ на проекта ЕС на прокарването на ценностите, основаващи се на правата на човека, свободите и върховенството на закона. 

препоръчано
Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 14 декември - пътуване ще се отрази освежаващо на Везните, успехът е със Скорпионите, които работят през почивния ден САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 14 декември - пътуване ще се отрази освежаващо на Везните, успехът е със Скорпионите, които работят през почивния ден
ПИК TV x
Преди концерта на Род Стюарт: Рафи сменя гума на политик Преди концерта на Род Стюарт: Рафи сменя гума на политик
ново
Днес: 81
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК