BG EN

Над 5 400 души ще празнуват на Никулден в Стара Загора

Региони

Над 5 400 души ще празнуват на Никулден в Стара Загора

3786
на 04.12.2015
Над 5 400 души ще празнуват на Никулден в Стара Загора
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Общо 5 401 души, регистрирани в Стара Загора, ще празнуват името си в неделя, 6-ти декември, когато българската православна църква отбелязва Деня на Св. Николай Мирликийски Чудотворец. Това съобщи Маргарита Нейчева, директор на Дирекция "Гражданска регистрация“ в Община Стара Загора.

препоръчано

Най-многобройни са мъжете, носещи името Николай - 2914 и Никола – 1389. По традиция на Никулден името си ще празнуват и 438 дами на име Николина и 266 – Николинка.

Не забравяйте да честитите и на имениците Никол, Николета, Нина, Нинка, Ния, Ненка, Нейчо, Кольо Нико и Ница.

Никулден заема важно място в българската празнична традиция. Според народните вярвания, когато шестимата братя светци си разделяли света, на Св. Николай се паднали всичките води. Затова той се приема като покровител на моряците, пътешествениците, търговците и банкерите. По традиция на 6-ти декември се приготвя богата празнична трапеза, като основното ястие е риба.

На 6 декември от 18.30 часа в старозагорското село Калояновец ще се проведе „Празник на рибата“, съобщиха от местната управа.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Прочетете топ хороскопа на Алена за 13 декември - Овните се радват на успехи, Девите да бъдат предпазливи САМО В ПИК: Прочетете топ хороскопа на Алена за 13 декември - Овните се радват на успехи, Девите да бъдат предпазливи
ПИК TV x
Времето полудя! Проф. Георги Рачев с ЛОША ПРОГНОЗА пред ПИК TV - ще видим сняг за Коледа през крив макарон (ВИДЕО) Времето полудя! Проф. Георги Рачев с ЛОША ПРОГНОЗА пред ПИК TV - ще видим сняг за Коледа през крив макарон (ВИДЕО)
ново
Днес: 59
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК