НАЙ-НАКРАЯ: Тотнъм сложи край на серия от три загуби

4293
на 08.02.2021

Тотнъм победи здраво закъсалия в дъното на таблицата Уест Бромич с 2:0 като домакин в среща от 23-ия кръг на английското футболно първенство.

Така лондончани прекъснаха серия от три поредни загуби във Висшата лига и с 36 точки се изкачиха на седмото място в класирането. Гостите пък записаха пети пореден мач без успех и останаха на предпоследната 19-а позиция с едва 12-точки.

"Шпорите" имаха превъзходство, а след четвърт час игра Хари Кейн, който се завърна в игра, след като пропусна предишните два мача на тима заради травма на глезена, удари греда. Малко по-късно Кейн пропусна нова възможност, а малко преди почивката вратарят на гостите Сам Джонстън отрази опасен удар от упор с глава на Серж Орие.

Уест Бромич също имаше своя шанс в последните секунда на първата част, когато Мбайе Диане засече с глава отблизо подаване от дясно на Ашли Мейтланд-Найлс, но Юго Йорис направи страхотно спасяване, предава развоя на мача БНР.

Веднага след почивката Хън-Мин Сон беше изведен добре в ляво в наказателното поле и шутира по диагонала, но Джонстън спаси с крак. В 54-ата минута Тотнъм все пак поведе. Кейн беше изведен от Пиер-Емил Хьойберг в чиста прозиция в ляво в пеналта и капитанът на домакините стреля прецизно по тревата в далечния ъгъл.

Четири минути по-късно Лукас Моура направи отличен пробив от ляво и изведе Хън-Мин Сон на стрелкова позиция и този път южнокореецът не сгреши от 12-13 метра за 2:0 за лондончани.

След час игра гол на Диане с глава беше отменен правилно заради засада, а малко преди края отново той вкара, но попадението му пак не беше зачетено заради нова засада. Това, обаче, беше твърде малко за Уест Бромич, който допусна четвърти поражение в последните си пет срещи.