Нахъсан "Левски" води на Черно море на полувремето, "моряците" вкараха от 40 метра

10337
на 03.04.2015
Нахъсан Левски води на Черно море на полувремето, моряците вкараха от 40 метра

ПИК с нов канал в Телеграм

"Левски" и Черно море играят един срещу друг във втория мач от началото на 24-ия кръг на А група и завършиха 3:1 на полувремето. Двата тима спорят за трите точки на стадиона на "сините" - "Георги Аспарухов".

Либан Абди откри резултата още в 4-та минута. Сомалиецът беше точен след перфектен извеждащ пас на Антонио Аниете и останал са срещу вратаря Александър Чанович го прониза за 1:0, пише gong.bg.

Само пет минути по-късно Черно море изравни. Тогава Петър Златинов стреля от 35-метров пряк свободен удар, никой не засече топката, а вратарят Боян Йоргачевич не се намеси подобаващо и топката влетя в мрежата му за 1:1.

Но и това статукво не се задържа дълго. В 17-та минута Валери Домовчийски навърза трима защитници и в последния момент, преди да падне, пусна към свободния Божидар Краев, който от 6-7 метра вкара за 2:1.

В 22-та минута и Валери Домовчийски се разписа, за да направи резултата 3:1. След продължителна атака Домо се разписа, след като Мигел Бедоя опита да вкара, но топката се отби от главата на Кирил Котев, за да се озове у нападателя по диагонал, който разстреля Чанович за 3:1.

Единственият проблем около състава на домакините е свързан с отсъствието на нападателя Лукаш Гикиевич. Това гарантира титулярното място на топреализатора на "сините" Валери Домовчийски.

При гостите проблемите са малко повече. Наставникът Никола Спасов не може да използва наказания Михаил Венков и контузения вратар Георги Китанов. Но и той може да окомплектова боеспособен състав без тях.

По-рано през сезона "Левски" вече победи този съперник с 1:0 на "Герена". Това се случи в края на август, а единственото попадение беше на Валери Божинов от дузпа в 95-та минута. "Моряците" победиха със същия резултат през декември във Варна.

Ето и стартовите състави на двата отбора:

"Левски": Боян Йоргачевич, Веселин Минев, Борислав Стойчев, Аймен Белаид, Владимир Гаджев, Роман Прохазка, Божидар Краев, Мигел Бедоя, Либан Абди, Антонио Аниете, Валери Домовчийски;

Резерви: Пламен Илиев, Мики Орачев, Емил Нину, Александър Александров, Борислав Цонев, Стефан Велев, Луис Педро;

Черно море: Александър Чанович, Кирил Котев, Мамуту Кулибали, Стефан Станчев, Себастиан Ернандес, Стенио Жуниор, Марк Клок, Петър Златинов, Симеон Райков, Иван Коконов, Бакари;

Резерви: Илия Николов, Живко Атанасов, Тодор Паланков, Марчин Бургхард, Матиа Курьор, Вилиян Бижев, Живко Петков.

САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първия от серията почивни дни: Пари за Овните, Лъвовете да не са излишно щедри САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първия от серията почивни дни: Пари за Овните, Лъвовете да не са излишно щедри
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Доган пак дойде в централата на ДПС - едри мъжаги го пазят с телата си (СКАНДАЛНО ВИДЕО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Доган пак дойде в централата на ДПС - едри мъжаги го пазят с телата си (СКАНДАЛНО ВИДЕО)