BG EN

Наш рационализатор патентова супердрон в България и в САЩ

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

Наш рационализатор патентова супердрон в България и в САЩ

11915
на 22.08.2016
Наш рационализатор патентова супердрон в България и в САЩ
Автор:   ПИК

Наречен е с латинското название на орела мишелов Buteo

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Старозагорска компания, която се занимава с технически приложения и анализи на дроновете, е патентовала у нас и в САЩ супердрон. Наречен е с латинското название на орела мишелов Buteo, защото също като него лети бързо и по същите недостъпни места, обяснява пред в. "Национална бизнес поща" един от създателите му, старозагорският фотограф-художник Цветан Четъшки.

препоръчано

В компанията, която е базирана в София, а експерименталната й база е в Стара Загора, работят още софтуерни инженери, програмисти и бивш пилот от ВВС. Едно от перспективните направления, което занимава новаторите, е т.нар. прецизно земеделие, информира "Стандарт".

"След измерването и анализа на селскостопанските култури във фази на растеж те се подхранват с точно толкова хранителни вещества, колкото им са необходими", пояснява ползата Четъшки. По този начин се пестят торове, препарати и активни вещества и се опазва и природата. В момента подобна тестова машина на компанията била на изпитания в САЩ, близо до Лас Вегас. Дронът може да се използва и при борбата с пожари.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Политолог с ударен анализ пред ПИК TV: Ефектът „Радев“ удря малките партии и мобилизира електората на ГЕРБ и ДПС-Ново начало (ВИДЕО) Политолог с ударен анализ пред ПИК TV: Ефектът „Радев“ удря малките партии и мобилизира електората на ГЕРБ и ДПС-Ново начало (ВИДЕО)
ново
Днес: 102
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК