BG EN

Ненчев: Имаме готовност да разположим 1000 военни на границата с Турция

ЧАС ПИК

Ненчев: Имаме готовност да разположим 1000 военни на границата с Турция

7349
на 17.09.2015
Ненчев: Имаме готовност да разположим 1000 военни на границата с Турция
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Министерството на отбраната има готовност да разположи до 1000 военнослужещи по българо-турската граница при нужда. 

препоръчано

Това съобщи министър Николай Ненчев пред БНР. Допълнителни сили в помощ на Гранична полиция се очаква да бъдат изпратени още днес.

„Днес вероятно ще изпратим повече от 50 човека допълнително. Имаме готовност те да нараснат до 160 още в рамките на деня. От няколко дни има промяна на обстановката и най-странното е, че тази бежанска вълна никога не може да се предвиди точно в каква посока ще тръгне, тъй като ние не знаем предварително къде ще се струпат тези маси от хора и ако съответната страна реши да затвори границата, те се насочват към друга граница, естествено”, коментира министърът.

Той увери че в МО имат готовност. „Ние от няколко дни работим изключително активно с ръководството на МВР и техните служители, ще окажем съдействие на гранична полиция. Имаме възможност до 1000 човека да отреагираме във всеки един момент, посочи министърът.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
БЕЗПРЕЦЕДЕНТНА СИТУАЦИЯ! Радев наруши правилника на НС, но постави на място депутат от Възраждане (ВИДЕО) БЕЗПРЕЦЕДЕНТНА СИТУАЦИЯ! Радев наруши правилника на НС, но постави на място депутат от "Възраждане" (ВИДЕО)
ново
Днес: 98
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК