BG EN

"Ню Йорк Таймс": Путин може да обяви нова мобилизация

Европа

"Ню Йорк Таймс": Путин може да обяви нова мобилизация

11306
на 21.02.2023
Ню Йорк Таймс: Путин може да обяви нова мобилизация
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Президентът на Русия Владимир Путин може скоро да обяви нова мобилизация в Русия. Това пише в. "Ню Йорк Таймс" (NYT).

препоръчано

Служители на американското разузнаване твърдят, че получават доказателства, че Путин скоро може да мобилизира още повече руснаци в армията, добавяйки стотици хиляди към 300 000 души, които вече са призовани.

Журналистите отбелязват, че в обръщението си към Федералното събрание руският президент отново ще заяви, че "избавя" не само Украйна от "нацизма", но и Русия от "поглъщането" от НАТО.

Посочва се, че това изявление изглежда безсмислено за европейците, но то "се е превърнало в обединяващ лозунг в Москва".

Освен това NYT предполага, че руският президент ще представи войната в Украйна "като битка за възстановяване на руските исторически земи".

Ще припомним, че външният министър Дмитрий Кулеба подчерта, че Путин няма намерение да отиде на мирни преговори с Украйна и възнамерява да продължи войната.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Александър Андреев с горещ коментар за играта с преференциите на изборите: Членовете на СИК-ове трябва да са сертифицирани, а мандадът на ЦИК изтича... (ВИДЕО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Александър Андреев с горещ коментар за играта с преференциите на изборите: Членовете на СИК-ове трябва да са сертифицирани, а мандадът на ЦИК изтича... (ВИДЕО)
ново
Днес: 113
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК