ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Критична остава обстановката в област Пазарджик, остава в сила бедствено положение във Велинград. Много населени места в района са без ток, затворени са и някои от пътищата в областта. Това каза областният управител на Пазарджик Трендафил Величков, предаде агенция "Фокус".
Той увери, че ще работи по разчистването на пътищата и възстановяването на електрозахранването. Величков уточни, че има шест подстанции, до които са скъсани електропроводите и те не могат да работят.
„Полагат се всички възможни усилия, екипите на „Пожарна безопасност и защита на населението“ вече 48 часа работят на терен. Някои частни фирми от района осигуриха тежка техника, която се качва в момента към Велинград, за да се направят достъпни подходите към някои от най-отдалечените и недостъпни населени места“, каза още областният управител.
Трендафил Величков допълни, че 40 души са блокирани в спортната база „Белмекен“, има блокирани и на хижа „Христо Смирненски“.
Хората са добре и не бедстват, увери областният управител на Пазарджик Трендафил Величков.Той уточни, че град Батак също е без ток. Докато не бъде възстановено електричеството, бедственото положение във Велинград остава, каза още Трендафил Величков.


