BG EN

Орбан иска удължаване на правомощията на правителството за справяне с пандемията

Европа

Орбан иска удължаване на правомощията на правителството за справяне с пандемията

2802
на 15.02.2021
Орбан иска удължаване на правомощията на правителството за справяне с пандемията
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Унгарският премиер Викто Орбан поиска от парламента да продължи специалните правомощия на правителството за справяне с пандемията, съобщи Ройтерс. Орбан допълни, че само ваксинирането може да позволи облекчаване на ограничителните мерки, въведени миналата есен.

препоръчано

"Искаме не само да обърнем знака „Затворено“ на вратата си, искаме да отворим отново икономиката и целия обществен живот", каза той пред парламента и добави, че Унгария се нуждае от ваксини по-бързо, отколкото те се предлагат в Европейския съюз, което изисква и внос от Китай и Русия, паралелно с тези от Запада, информира БНР.

Миналата година парламентът в Будапеща одобри закон, с който даде на Орбан специални права за борба с кризата, възникнала от коронавируса. Новината беше посрещната от  опонентите на Орбан с критики, че новите  пълномощия имат за цел затягане на хватката над властта.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 15 декември - трудностите заобикалят Стрелците, Козирозите да бъдат уверени в успеха си САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 15 декември - трудностите заобикалят Стрелците, Козирозите да бъдат уверени в успеха си
ПИК TV x
Преди концерта на Род Стюарт: Рафи сменя гума на политик Преди концерта на Род Стюарт: Рафи сменя гума на политик
ново
Днес: 18
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК