BG EN

ОТ ПОСЛЕДНИТЕ МИНУТИ: Разследващи и сапьори влязоха във взривените складове на "Емко"

Инциденти

ОТ ПОСЛЕДНИТЕ МИНУТИ: Разследващи и сапьори влязоха във взривените складове на "Емко"

8045
на 03.08.2022
ОТ ПОСЛЕДНИТЕ МИНУТИ: Разследващи и сапьори влязоха във взривените складове на Емко
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

В района на взрива в местността Чобанов дере край Карнобат влязоха специалисти от ДОТИ, сапьори, пожарникари и разследващи, които трябва да установят причините за инцидента.

препоръчано

Днес (3 август) изтекоха 72 часа от последната експлозия и след като кадрите с дрон са показали, че вече няма огнища на пожар, може да започне разследването.

От фирмата, собственик на складовете, продължават да твърдят, че става дума за външна намеса и няма как боеприпасите да се самозапалят. Складовете в бившите военни поделения са общо 4. Взрив е установен само в един от тях. 

Боеприпасите, които се съхраняват, нямат такава разрушителна сила и ударната вълна се е разпространила едва на 300- 350 метра, коментира Константин Скелин, ръководител логистика във фирма "Емко". 

Сподели:
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ВСИЧКАТА МАРА ВТАСАЛА: ППДБ бутат България под чадъра на Макрон - ще ни превърнат ли в площадка за разполагане на ядрени сили? (ВИДЕО) ВСИЧКАТА МАРА ВТАСАЛА: ППДБ бутат България под "чадъра" на Макрон - ще ни превърнат ли в площадка за разполагане на ядрени сили? (ВИДЕО)
ново
Днес: 38
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК