BG EN

Папа Франциск даде начало на преразглеждането на католическото учение за семейството

СВЕТЪТ ДНЕС

Папа Франциск даде начало на преразглеждането на католическото учение за семейството

5614
на 05.10.2014
Папа Франциск даде начало на преразглеждането на католическото учение за семейството
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Папа Франциск и над 200 архиепископи от цял свят обсъждат във Ватикана някои от най-спорните въпроси,засягащи Католическата църква, предаде BBC. 

препоръчано

В присъствието на вярващи католици те ще обсъдят абортите, контрацепцията, хомосексуалността и разводите. Извънредният синод ще продължи две седмици, като следващата среща ще се проведе след година.

В събота папата каза, че иска епископите наистина да се вслушат в гласа на католическата общност. Той изрази надежда за „искрена, открита и братска” дискусия, която да отговори на „епохалните промени”, които семействата изживяват. 

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Георги Харизанов пред ПИК TV: Трудното предстои за Радев. Сегашните му съюзници са му донори на гласове на изборите (ВИДЕО) Георги Харизанов пред ПИК TV: Трудното предстои за Радев. Сегашните му съюзници са му донори на гласове на изборите (ВИДЕО)
ново
Днес: 17
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК