BG EN

Папа Франциск се срамувал заради "майката на всички бомби"

СВЕТЪТ ДНЕС

Папа Франциск се срамувал заради "майката на всички бомби"

13262
на 07.05.2017
Папа Франциск се срамувал заради майката на всички бомби
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Папа Франциск разкритикува названието на свръхмощната американска авиобомба GBU-43, която наричат "майката на всички бомби", съобщава Il Messaggero, цитиран от БГНЕС.

препоръчано

Според папата, за него е срамно, че се използва думата "майка" за оръжие. "Майката дарява живот, а оръжието носи смърт, и ние на всичкото отгоре наричаме това устройство майка. Какво се случва?", цитира изданието папата.

Наскоро американските военни за първи път използваха бомбата GBU-43 в Афганистан. Целта на военните бяха тунели на терористите. В резултат на въздушния удар, според Пентагона, са загинали 36 екстремисти.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 0
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК