ГОРЕЩО
Сравниха със земята бившия министър Емил Дечев заради тв изцепка: Явно така и не е разбрал какво прави в МВР
САМО В ПИК! Бившият министър Даниела Везиева с ТОП АНАЛИЗ - ще овладее ли правителството свръхдефицита и какви трябва да са следващите стъпки
СКАНДАЛ ТРЕСЕ ВАРНА! Кметът Коцев изрита заместника си Илия Коев. И си присвои ресорите му
ХРАБРЕЦ: Раненият български полицай - герой в две държави
Писателят Христо Стоянов ИЗБУХНА: Гнус ме е от тебе, Мариян Бачев!
Животът днес
Парен локомотив от Втората световна война пристига от Виена в София за ремонт
10852
на 24.02.2019
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Исторически парен локомотив от времето на Втората световна война, който пристигна за ремонт в България по река Дунав, днес тръгва по релсов път от Русе към София, съобщава БНР.
препоръчано
Локомотивът е без работеща спирачна система и това налага да се придвижва в състава на влак, който може да осигури безпрепятственото му придвижване до София, където ще бъде ремонтиран.
Транспортирането по трасе от 417 км ще се извърши със скорост до 60 км/ч.
Утре около 05:00 часа локомотивът се очаква да пристигне на гара "Подуене" в София. Обратният път към Виена машината ще измине на собствен ход след 9 месечен ремонт.


