ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Чиновничка в Народното събрание се нахвърли с обиди срещу парламентарни репортери, оплакаха се те пред ПИК. Четирима журналисти се бяха наредили на кръглата маса в зала „Запад“, за да отразят заседание на икономическата комисия.
В един момент служителката (на снимката – б.а.) започна да се разпорежда, че те трябва да станат, понеже щели да присъстват гости, които нямало къде да седнат. Някои от журналистите обаче са с лаптопи и имат нужда от маса, на която да сложат работните си устройства. За тях не са подходящи столовете отзад, които са „висящи“ - без маса.
След като журналистите дадоха отпор на служителката и й заявиха, че нейната работа няма да стане, тя изсъска: „Ах, колко сте нагли и нахални!“.
Допълнителен проблем беше, че бюрото, което обичайно ползват репортерите, беше заето от преносим пулт за преводачи. В крайна сметка се оказа, че присъстващите не са толкова много и има достатъчно място и за журналистите, и за гостите в залата.


