BG EN

Парламентът на Португалия отхвърли Бюджет 2022

Европа

Парламентът на Португалия отхвърли Бюджет 2022

2717
на 28.10.2021
Парламентът на Португалия отхвърли Бюджет 2022
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Неуспехът на португалския парламент да приеме бюджет за 2022 г. в сряда постави под съмнение бъдещето на правителството на социалистическия премиер Антониу Коща. Предложението получи 117 гласа "за", 108 "против" и петима въздържали се.

препоръчано

Президентът Марсело Ребело де Соуса заяви, че ще свика нови избори, ако бюджетът не бъде приет бързо. В момента следващите избори са най-рано през 2023 г.

Коща ръководи правителство на малцинството, като неговите умерени социалисти имат 108 от 230 места в парламента. Той разчита на подкрепата на по-малките леви партии, които не са част от правителството, за да приеме законодателството.

Марксисткият ляв блок и Комунистическата партия обаче гласуваха против бюджета, както и консервативната Социалдемократическа партия.

Левите партии искаха по-големи разходи за мерки за борба с бедността и за здравната система, както и за подобряване на трудовото законодателство.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: ППДБ искат власт без избори, политиката се тиктокизира, а еврото е необратимо (ВИДЕО) Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: ППДБ искат власт без избори, политиката се тиктокизира, а еврото е необратимо (ВИДЕО)
ново
Днес: 117
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК