BG EN

Парламентът прие: До 50 хил. лева глоба за търговски вериги, които не предлагат българска продукция

Политика

Парламентът прие: До 50 хил. лева глоба за търговски вериги, които не предлагат българска продукция

26595
на 14.04.2020
Парламентът прие: До 50 хил. лева глоба за търговски вериги, които не предлагат българска продукция
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Парламентът прие санкции за неспазване на постановлението на Министерския съвет, с което търговските вериги се задължават да предлагат българска продукция на местни (регионални) производители в обектите си.

препоръчано

С преходните и заключителни разпоредби на Закона за търговския регистър и регистъра на юридическите лица с нестопанска цел на второ четене бяха направени промени и в Закона за мерките и действията по време на извънредното положение, с които се въвеждат нови санкции за търговските вериги, ако не спазват изискванията на постановлението на МС. Предвижда се на нарушителите да се налага имуществена санкция в размер от 15 000 лв. до 25 000 лв., а при повторно нарушение в тримесечен срок в същия обект - имуществена санкция в размер от 30 000 лв. до 50 000 лв.

По предложение на ГЕРБ беше записано, че верига от магазини е верига, която разполага с 10 и повече търговски обекти на територията на страната.

Отхвърлени бяха предложенията на ВМРО и на БСП. Патриотите поискаха таван от 25 процента на надценките на български храни в търговските вериги и двойно по-високи санкции за нарушителите. От левицата настояха да има квота за български стоки, а не просто "в ъгъла да е щандът на местните производители".

Не получи подкрепа и предложението на лидера на БСП Корнелия Нинова Народното събрание да възложи на Министерския съвет да осигури изкупуване на нереализираната земеделска продукция на български производители, в резултат на кризата с коронавируса, и да я предостави безвъзмездно на социалнослаби.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ
ПИК TV x
ТОТАЛЕН ШОК! Ивайло Мирчев се закани да реже главата на министъра на енергетиката (ВИДЕО) ТОТАЛЕН ШОК! Ивайло Мирчев се закани да реже главата на министъра на енергетиката (ВИДЕО)
ново
Днес: 3
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК