ГОРЕЩО
СКАНДАЛНО РЕШЕНИЕ! Ето как „съдиите на Сорос и ППДБ“ отвориха вратата за безнаказаност на дрогираните шофьори
НОВ АБСУРД! Масова сеч в Столична община по заповед на Терзиев - сред уволнените и бременна жена
САМО В ПИК TV! Нидал Алгафари зачеркна шансовете на Андрей Гюров за служебен премиер: Илияна Йотова ще направи голям шлем - три жени начело на държавата (ВИДЕО)
НА ТУРНЕ С КОПИТА: Розовият прасок на Асен Василев - новата надежда на "Промяната" да вкара 121 депутати в парламента
Проф. Стоянов: "Промяната" увърта ще има ли единение с проекта на Радев, а от това зависи бъдещето й с "Демократична България". Вляво кандидатът за президент е почти ясен, вдясно - отново мъгла
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Преди 18 години на Перперикон имаше само една гора и средновековна кула, която стърчеше. Започнахме разкопките от абсолютна нула, а вече там пълно със стотици хиляди посетители. Това заяви археологът проф. Николай Овчаров пред Би Ти Ви.
препоръчано
По думите на проф. Овчаров, това, което най-много го е изненадало по време на разкопките на Перперикон, са мащабите на комплекса.
Само акрополът е с дължина около 400 – 500 м при широчина от 200 м, отбеляза той и обясни, че вече втора година продължават разкопките и на южния квартал, който обещава да бъде дори по-голям.
Вече над 5 млн. лв са вложени в Перперикон, като преди месеца е приключил третият европейски проект.
Fibank премахна таксите за незабавните преводи blink по мобилен номер (P2P)
17542
преди 12 часа
Откриха три тела в хижа на Петрохан, проверяват за убийство
126916
преди 16 часа
Стартира продажбата на еднодневна винетка - колко ще ни струва
7550
преди 17 часа


