По шампионски: Челси победи Уотфорд с 4:3 в мач от Висшата лига

СПОРТЪТ ДНЕС

7781
на 16.05.2017

Осигурилият си вече шампионската титла на Англия отбор на Челси победи като домакин Уотфорд с 4:3 в мач от 37-ия кръг на Висшата лига на Англия.

С гол на ветерана Джон Тери в 22-ата минута Челси поведе.

Две минути по-късно Етиен Капуе възстанови равенството.

Сезар Аспиликуета и Мичи Батшуай, с голове в 36-ата и 49-ата минута доведоха резултата до 3:1 за Челси.

Дарил Янмаат върна едно попадение за 2:3 в 51-ата минута, а Стефано Окака Чука направи 3:3 в 74-ата минута.

В 88-ата минута Сеск Фабрегас форми крайното 4:3 за Челси.

Гостите завършиха двубоя с десет души, след като в самия край на двубоя Себастиан Прьодъл получи втори жълт и червен картон.

След 29-ата си победа за сезона Челси има аванс на върха пред втория Тотнъм от десет точки, но е и с мач повече.