ПОЗНАВАЧИТЕ ГОВОРЯТ: Владимир Малинов е основният виновник за договора с "Боташ", свръзан е с тежки корупционни схеми

ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Владимир Малинов е основният виновник за договора с "Боташ", свръзан е с тежки корупционни схеми. Това смята журналистката Калина Андролова.
Лена е права! Трябва да има изслушване в парламента на вътрешния министър и енергийния министър по случая "Малинов" и разследването на европрокуратурата! Случаят "Малинов" е неприемливо скандален и отдавна беше ясно, че няма как да се покрие, изтъква тя след изказване на депутатката от ППДБ Лена Бориславова.
Случаят "Малинов" показва грубото лице на пълната бездържавност, как когато минеш границата на допустимото, вместо да те отстранят, те правят министър, а след това те и връщат за капак на всичко като шеф на "Булгартрансгаз", възмутена е Андролова.
Малинов, който е основният виновник за Тристранния протокол и договора с "Боташ", както и за очеизвадната и свръхнагла схема с разширението на Чирен, не беше отстранен тихичко, когато имаше удобна възможност. А се наглееше докрай, включително с протекцията на Радев, да му се дава възможност за контрол върху цялата енергетика. Голяма грешка на кукловодите!, отсича журналистката в свой пост във Фейсбук.
Малинов е свързан с тежки корупционни схеми не само във вътрешен план, но и с обслужване на външни интереси поне в няколко посоки. Той работи с всички и срещу всички в индивидуален порядък. Не намери сили да се оттегли, след като дълго стоя на кранчето за потоците. Когато корумпираш всички, съответно всички в един момент са заплашени от свързаността. И сега Малинов се разболял точно когато го викат на разпит. Помня, че в нашите служби Малинов изобщо не се явяваше, подминаваше ги като несъществуваща гара. Толкова беше се самозабравил. Протектиран буквално от всички. Никога всичко, което имаш, не е завинаги. Както казват стоиците, умереността е причина за по-дълго оцеляване, обобщава Андролова.

Както ПИК съобщи, по-рано днес и Бойко Борисов засегна темата с "Боташ". "Подобни пикантерии знам, че страшно ви вълнуват, си имам една тема, която всички българи плащаме, но искам да ви дам малко цифри. Договорът с "Боташ", без да прекараме един кубик газ, сме платили в началото 260 млн. лв. Към днешна дата имаме да плащаме нови 218 млн. лв. Нещо повече, докато се правехте, че не ме чувате, от ноември месец плащаме с 50 хиляди лева на ден повече", възмути се председателят на ГЕРБ.