Полагат асфалтобетон в транспортния тунела на "Цариградско шосе" при бул. "Еминеску"
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
В ход са строително-ремонтние работи по рехабилитацията на бул."Цариградско шосе, съобщиха от Столична община.
Днес се извършват следните видове работи в участъка от надлеза над бул. "Михай Еминеску" до ул. "Алфред Нобел" - северно платно се ремонтира настилката, ще бъде извършено полагане на неплътен асфалтобетон в зоните на бус лентата, спирките на градския транспорт и шлюзовете. В транспортен тунел посока Семинарията по бул. "Цариградско шосе" при бул. "Еминеску" ще се полага асфалтобетон.
В участъка от надлеза над бул. "Ал .Малинов" до мост над бул."Копенхаген" – южно платно ще бъдат извъшени следните видове дейности: демонтаж на бордюри, фрезоване и оформяне на зелени площи. В пътния участък от моста над река Искър до Околовръстен път се работи на северното платно и ще се извършва демонтаж на еластична ограда и на бордюри.
На надлеза по бул. " Цариградско шосе" над река Искър и транспортен подлез до него по посока бетонов възел се извършват ремонти на северното платно, като се демонтира еластична ограда и е съществуващият предпазен парапет и подготовка за поставяне на нови. Работата на екипите по тези дейности ще продължи и в събота, и в неделя при удължен работен ден.
Строително-ремонтните дейности се извършват по график, като се работи при благоприятни атмосферни условия, които да позволяват изпълнението на тези видове работи.
Рехабилитацията на бул. "Цариградско шосе" обхваща два участъка: подобект 1: "Рехабилитация на бул. "Цариградско шосе"от бул. "П. Яворов" до надлеза над бул."Г. М. Димитров", включително надлез над бул. "Михай Еминеску" /бул. "Пейо Яворов"/ и локално платно южно от булеварда в участъка от надлеза над бул. "Г. М. Димитров" до бул."Ал.Малинов"; подобект 2: Рехабилитация на бул."Цариградско шосе" от надлеза над бул."Ал.Малинов" до Околовръстен път София, без надлез над бул."Копенхаген".


