BG EN

Полицейското присъствие в Гърмен остава засилено

ЧАС ПИК

Полицейското присъствие в Гърмен остава засилено

4550
на 01.06.2015
Полицейското присъствие в Гърмен остава засилено
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Спокойна е обстановката към този час в община Гърмен, няма ескалация на напрежението и размирици.

препоръчано

Два микробуса с жандармерия остават да дежурят на територията на общината на входа към ромския квартал „Кремиковци“. Полицейското присъствие в района остава засилено. Няма протестиращи към този час. Очаква се и днес членове на Инициативния комитет за стачни действия към община Гърмен, както и много местни жители да се включат в мирния протест – шествие от площада пред общината в Гърмен непосредствено до входа на ромския квартал „Кремиковци“. 

Напрежението в община Гърмен се зароди на 23 май, когато се стига до сериозни размирици и ескалация на напрежението между роми и българи. Местните жители на община Гърмен провеждат поредица от протестни действия с искане да бъдат прекратени кражбите в района, както и да бъдат съборени незаконните ромски постройки в ромския квартал в общината, пише агенция "Фокус". 

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
СМУТ! Киселова не отрече, че може да пристане на Радев - в БСП гласували по съвест за Изборния кодекс СМУТ! Киселова не отрече, че може да пристане на Радев - в БСП гласували по съвест за Изборния кодекс
ново
Днес: 1
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК