BG EN

Полицията събаря един от най-старите цигански катуни във Франция

Европа

Полицията събаря един от най-старите цигански катуни във Франция

4311
на 27.08.2015
Полицията събаря един от най-старите цигански катуни във Франция
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Полицията разчиства един от най-големите и стари ромски лагери във Франция, намиращ се до магистрала в района на Париж, съобщи Асошиейтед прес.

препоръчано

Източник от полицията на департамента Сен Дени заяви, че след продължили седмици дебати за съдбата на лагера, днес следобед е започнало извеждането на обитателите му.

Полицаи са отишли днес да уведомят обитателите на лагера да напуснат, а по-късно на място пристигнали булдозери. Семействата са събрали набързо вещите си и са се събрали под дъжда край автомобилния път, съобщи Манон Филоно, която работи за организация за защита на правата на ромите.

Местните власти са отделили 12 стаи за обитателите на лагера, които са в крайна нужда. 
Лагерът съществува от от най-малко три години, а в него са живеели 200-300 души, предимно роми от Източна Европа.

свързани новини
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Проф. Георги Рачев даде надежда на всички: Ще има затопляне за Цветница, а за Великден... (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Проф. Георги Рачев даде надежда на всички: Ще има затопляне за Цветница, а за Великден... (ВИДЕО)
ново
Днес: 12
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК