BG EN

Почина двукратен носител на "Грами"

ГАЛЕРИЯ ШОУ

Почина двукратен носител на "Грами"

19668
на 30.01.2019
Почина двукратен носител на Грами
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Двукратният носител на награди “Грами”, американският блус певец Джеймс Инграм, почина на 66-годишна възраст, предават световните агенции. Причината за кончината на музиканта е неизвестна.

препоръчано

Инграм е роден през 1952 г. в американския щат Охайо. Изпълнителската си кариера започва през 70-те години на миналия век, но славата го спохожда в началото на 80-те години.

През 1985 г. той е съавтор на хита на Майкъл Джексън “Pretty Young Thing”.

Много популярен Инграм става благодарение на сътрудничеството си с певицата Пати Остин. Тяхната песен “Baby, Come to Me” през 1983 г. се изкачва до върха в класацията на сп. “Билборд”.

Композицията на Инграм “How Do You Keep The Music Playng” през 1985 г. получава номинация за “Оскар”, а “One Hundred Ways” му носи първата награда “Грами”. Втората статуетка получава за дуета си Майкъл Макдоналд в “Yah Mo B There” през 1984 г.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПИК TV! ФАКТИТЕ СА КАТЕГОРИЧНИ: Сградите в Баба Алино трябва да бъдат премахнати. Имаме пирамида от местна и национална оригархия. Проверяващите органи сега пълзят във вътрешността й (ВИДЕО) ПИК TV! ФАКТИТЕ СА КАТЕГОРИЧНИ: Сградите в Баба Алино трябва да бъдат премахнати. Имаме пирамида от местна и национална оригархия. Проверяващите органи сега пълзят във вътрешността й (ВИДЕО)
ново
Днес: 83
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК