Преслав Йорданов и Ордабаси удариха Кайсар на Стойчо Младенов в Казахстан

13651
на 12.04.2017

Националът Преслав Йорданов спечели "българското" дерби в Казахстан. Отборът на Ордабаси надигра с 1:0 като домакин Кайсар, воден от Стойчо Младенов. Това е първа загуба за опитния специалист в шампионата през този сезон.

Националът изигра цял мач. Стрелецът на няколко пъти бе много близо до първия си гол с екипа на Ордабаси.

Първата интересна ситуация в сблъсъка се откри пред домакините, когато Йорданов намери Марцваладзе, който обаче пропусна. Четири минути по-късно националът пропусна отлична възможност. Той се озова на чудесна позиция, но стражът на гостите се намеси добре.

Първият гол в срещата падна в началото на втората част, когато Марцваладзе наказа тима на Стойчо Младенов. В 77-ата минута Йорданов бе изключително близо до гол. Таранът излезе очи в очи с Исламкулов, но вратарят на гостите се справи. Това бе и последната интересна ситуация на стадиона в Шумкент.

В следващия кръг Ордабаси гостува на Кайрат, а футболистите на Стойчо Младенов приемат Иртиш.