BG EN

ПРЕСТЪПНИЦИ: Крадци с COVID маски дебнат в тъмното

Крими

ПРЕСТЪПНИЦИ: Крадци с COVID маски дебнат в тъмното

18713
на 06.11.2020
ПРЕСТЪПНИЦИ: Крадци с COVID маски дебнат в тъмното
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Крадци с маски срещу коронавирус обират жени и възрастни хора на улицата. Дърпат чантите им по тъмни улички и бягат. Уличните грабежи в момента са основното престъпление, което се извършва у нас, откакто минахме психологическата граница от 1000 заразени на ден, пише Телеграф. От МВР обясниха, че на седмица се случват средно по 20-23 грабежа, като цифрата е за цяла България.

препоръчано

На 20 октомври България отчете за първи път, че за денонощие заразените с коронавирус са над 1000 човека. Всеки изминал ден черната статистика расте, като в момента сме с над 4000 души с доказан COVID-19. Криминалисти споделят, че това е причината за резкия спад на всички престъпления като цяло. Единственото, което все още се среща, но все пак в драстично ниски нива са уличните грабежи.

 "Седмицата преди резкия скок на заразените 12-18 октомври сме отчели 19 грабежа предимно на чанти. Следващата вече са скочили на 25, а миналата седмица са били 23. За тази седмица, която още не е свършила, цифрите са горе долу същите", отчетоха от МВР. Според разследващи спорадично се извършват апартаментски и автокражби, но броят им е пренебрежимо малък.

"Коронакризата е ударила и криминалния контингент. Престъпниците също са хора и те се заразяват. Никой няма да рискува и да излиза толкова на улицата, ако е болен и примерно не може да диша, болят го мускулите и има висока температура", коментираха полицаите. Оказва се, че от влошаването на епидемичната обстановка до момента най-много улични грабежи са станали в София, Пловдив и Бургас, а има области без нито един удар.

"Това, което наблюдаваме в последните две седмици е, че уличните нападения стават като се стъмни, но най-много случаи са в диапазона 20-22 часа. Тогава хората се прибират и обикновено ползват преки пътища към блоковете си, които са неосветени и безлюдни", обясниха криминалисти. Апашите използвали заповедта за носенето на маски като отлично прикритие. Слагали и шапки, като в тъмното били абсолютно неразпознаваеми.

"Винаги нападат в гръб. Дебнат жертвите на неосветени места. Не оказват насилие, не удрят, а директно издърпват чантата или пазарската торба и бягат", обясниха разследващите. Жертвите им обикновено са жени и възрастни хора, тъй като са най-безпомощни. Задържаните, повечето от които са роми, са около 18-25 годишни с дълги крими досиета. Не носели ножове или други хладни оръжия, разчитали на изненадващото нападение и бързото си оттегляне.

 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите
ПИК TV x
Виктор Димчев С ЕКШЪН АНАЛИЗ за ПИК TV: ГЕРБ и ДПС-Ново начало ще бъдат значим фактор и при следващи избори. ППДБ ще трябва да работят с тях (ВИДЕО) Виктор Димчев С ЕКШЪН АНАЛИЗ за ПИК TV: ГЕРБ и ДПС-Ново начало ще бъдат значим фактор и при следващи избори. ППДБ ще трябва да работят с тях (ВИДЕО)
ново
Днес: 81
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК