BG EN

Преяждане по празниците - можем ли да променим навиците си и да изградим здравословен режим

Бомба

Преяждане по празниците - можем ли да променим навиците си и да изградим здравословен режим

4026
на 20.12.2021
Преяждане по празниците - можем ли да променим навиците си и да изградим здравословен режим
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Начинът, по който човек се храни, е отражение на неговото отношение към собственото му тяло. Това коментира по БНТ Инес Субашка, експерт по здравословно хранене.

препоръчано

Около празниците хората нямат достатъчно воля и се стига до прекаляване с вредна храна и преяждане, допълни тя.

За мен обаче по-важното е постигане на трайни резултати, обясни Субашка.

Тя посочи като пример тренировките два пъти в седмицата, които изграждат режим, отколкото силната мотивация за интензивни тренировки всеки ден, която обаче след две седмици изчезва и отново се връщаме към вредните навици.

Не започвайте точно от понеделник или от началото на месеца. По-скоро започнете с някаква малка промяна днес, може да е нещо съвсем незначително, но започнете промяната и не отлагайте. Правете малки крачки, а не от едната крайност към другата, обясни още Субашка.

Сподели:
Бомба x
Спортът променя тялото и ума Спортът променя тялото и ума
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Проф. Мермерски: Стармър, Шолц и Урсула се опитват да загубим Тръмп като съюзник, а той праща миротвореца Смит при реално управляващите Борисов и ДПС-Ново начало (ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК TV! Проф. Мермерски: Стармър, Шолц и Урсула се опитват да загубим Тръмп като съюзник, а той праща миротвореца Смит при реално управляващите Борисов и ДПС-Ново начало (ВИДЕО)
ново
Днес: 5
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК