ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Държавният глава на Русия Владимир Путин пристигна на двудневно посещение в Италия, където ще проведе преговори с главата на римокатолическата църква Папа Франциск и с италиански дипломати.
Руският президент кацна на италианското летище Фюмичино и веднага се отправи към Ватикана, за да се срещне с папата. По време на срещата освен на въпросите, свързани с хуманитарното и културно сътрудничество, Путин предстои да се спре и на ситуацията в Сирия, съобщава Новости.
След срещата с папа Франциск Владимир Путин ще се срещне и със секретаря на Ватикана Петро Паролини.
Планирани са преговори със специалния посланик на ООН Романо Проди и с президента на Италия Джорджо Наполитано. Във вторник Путин излита за провинция Триест на руско-италианска международна среща.


