ПЪРВА ЗАГУБА НА ЖАДНОТО! Берое приземи "Левски" под Аязмото

ХИТ СПОРТ

49768
на 12.03.2017
ПЪРВА ЗАГУБА НА ЖАДНОТО! Берое приземи Левски под Аязмото

Отборът на Берое върна Левски на земята, като нанесе първа загуба на Николай Митов начело на "сините" в първенството. Играчите на Ферарио Спасов спечелиха с 1:0 срещу 26-кратните шампиони в мач от 24-ия кръг на Първа лига. Единственото попадение бе дело на Мартин Райнов, който отбеляза дебютния си гол за клуба в 12-ата минута с глава. Успехът е пети пореден за "заралии" в Стара Загора за първенство срещу столичани, които преди това имаха серия от 21 години без поражение под Аязмото.

Тимът на Ферарио Спасов прекъсна серията си от три поредни загуби в шампионата, докато ентусиазмът на "сините" след победата срещу ЦСКА-София се изпари. Последните минути гредата спаси домакините, а Душан Перниш спаси всички удари на гостите, които не бяха много. Берое пък имаше претенции за две дузпи в рамките на 120 секунди през втората част. Първо Давид Яблонски фаулира Атанас Зехиров, а след това Георги Костадинов игра с ръка.

Това бе 11-ия мач на Митов начело на Левски в елита, като досега имаше девет победи и само едно равенство. Интересното е, че единствената му загуба в рамките на 90 минути бе от Иртиш (Павлодар), а именно Берое е единственият български тим, срещу който записа поражение през май 2013 година на финала за Купата на България (3:3) с дузпи.

Столичани останаха на второ място с 48 точки, докато Берое е девети с 29 точки.

БЕРОЕ - ЛЕВСКИ 1:0

1:0 Райнов (12)

БЕРОЕ: Перниш, Тенев, Георгиев, Василев, Зехиров, Като, Райнов, Карачанаков, Божилов, Делич, Мапуку

ЛЕВСКИ: Николай Кръстев, Сашо Александров, Сърджа Лукин, Давид Яблонски, Веселин Минев, Георги Костадинов, Мехди Бурабия, Франсис Нар, Божидар Краев, Роман Прохазка, Бабатунде Адениджи

Стадион: "Берое", Стара Загора
Съдия: Николай Йорданов

Хороскопът на Алена за петък: Трудности заради роднини за Близнаците, възможни измами за Лъвовете Хороскопът на Алена за петък: Трудности заради роднини за Близнаците, възможни измами за Лъвовете