ПЪРВО В ПИК! Знаменит момент - велика титла за Гришо! Родни знамена на корта, триумфът е огромен! А секунди, след като вдигна трофея - Димитров на чист български извика:... (УНИКАЛНИ КАДРИ)

НАЙ-ВАЖНОТО

156718
на 21.08.2017

Велик момент за родния спорт! Гришо ликува с титла от Мастърс 1000 сериите. Димитров печели трофея в Синсинати без да загуби нито един сет.

Григор показа супер класа в един от най-важните мачове в кариерата си. 2:0 сета във финала с Ник Кирьос. 6:3, 7:5 в отделните части.

Исторически двубой за българския тенис. Родни знамена на Централния корт. 1000 точки за Гришо и най-престижната титла досега в кариерата му.

Австралиецът мина през Давид Гофен, Александър Долгополов, Иво Карлович, Рафаел Надал и Давид Ферер, за да стигне до спора с Димитров. 22-годишният Кирьос редица пъти е сочен за "лошо" момче. Ник не пропусна да покаже темперамент и в срещата с Григор.

Гришо надви Фелисиано Лопес, Хуан Мартин дел Потро, Юичи Сугита и Джон Иснър, за да се класира за сблъсъка за титлата. Нито един загубен сет за Григор във въпросните мачове. Тенденцията продължи и във финала на Мастърса.

Първата ни ракета вече води в общия баланс срещу Кирьос с 2-0 победи. Ник в момента е под номер 23 в тенис-ранглистата при мъжете. Естествено му предстои възход, след участието в Синсинати. Димитров е единадесети, но само до новото обновяване на ранглистата.

А относно точките спечелени досега през сезона - ситуацията при Гришо е отлична. Въпросната класация може да видите ТУК!

Сервис-гейм на 0 за Димитров на старта. След, което бърз успех от началната линия и за Ник. Гейм на 15 за Григор - 2:1 до първата почивка. 2:2 Кирьос изравни.

30:40 точка за пробив пред Ник. Дълго разиграване и блестящ Димитров - 40:40. Преднина за Гришо след отличен сервис. Още една точка за Григор. 3:2. Много важен момент, нашият не допусна пробив. Подобна мобилизация в ключов момент беше показана и в полуфинала с Иснър.

Гришо играе като шампион!

След отразената възможност за брейк - пробивът е факт, но при подаване на Кирьос. Брейк на 30.

4:2 Димитров лети към титла на Мастърс 1000 сериите.

Напрежението е огромно - 30:40. Отново точка за пробив пред Ник. Размяна на удари и феноменален Григор 40:40. Преднина за Гришо и гейм - 5:2.

Нашият спортист е като лъв на корта в Синсинати.

Междувременно Кирьос ръкопляска на Димитров в няколко ситуации. Опитва ли се да разконцентрира Григор? Въобще може ли да бъде разклатен Гришо във въпросната надпревара!

Австралиецът сервира за оставане в сета и сполучи при подаването си 5:3.

Важен сервис-гейм за Димитров.

15:0, 30:0, 40:0, гейм на нула!

И сет. 6:3.

Български знамена по трибуните и възгласи: Гришо, Гришо!

Ник спечели първия си сервис гейм в сет номер 2. Григор отвърна с гейм на 0. Австралиецът удържа трудно подаването си - 1:2. Кирьос започна да коментира съдийски отсъждания. Още един експресен гейм за Гришо, нашият изравнява - 2:2. Солиден гейм и за Ник. Димитров изоставаше с 2:3.

Пореден бърз успех за подаващия - 3:3. Последва маратонски гейм, а Кирьос отрази 2 възможности за брейк, след мощни начални удари. Григор показа по-добра игра при разиграванията, но сервисът помогна на Ник - 3:4. Гейм на 15 за Гришо, уверен поглед на Димитров към специалистите от щаба му - 4:4. Австралиецът отново поведе в сета. Григор Димитров изравни - 5:5.

Ключов гейм - пробив на 30. 6:5 за Димитров. Григор сервира за титлата. Гейм на 30. 7:5. Сет, мач. Уникален триумф!

"Поздравления за Григор Димитров. Радвам се да те видя в страхотна форма. Поздравления и за публиката. Въпреки, че повечето от вас бяха за Григор", каза Кирьос след мача.

"Благодаря ви, благодаря ви - на всички", заяви на български Гришо.

Димитров също така поздрави организаторите на турнира, Кирьос, публиката.