Ред Бул (Залцбург) взе комфортна преднина срещу Малмьо

5569
на 29.07.2015

Ред Бул Залцбург победи с 2:0 гостуващия Малмьо и си осигури добър аванс преди реванша от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Австрийският тим имаше тотално надмощие, но не успя да отбележи гол преди почивката. В 51-ата минута обаче дефанзивният вал на шведите се пропука и Андреас Юлмер откри резултата след пас на Кристиан Лейтгеб.

Домакините продължиха да търсят по-убедителен успех и го постигнаха. В 83-ата минута удар на Наби Кейта срещна гредата, но малко по-късно Фелипе Карвальо от Малмьо извърши нарушение в наказателното поле и Мартин Хинтерегер беше точен от бялата точка за 2:0.

РЕД БУЛ ЗАЛЦБУРГ - МАЛМЬО 2:0 (0:0)
1:0 Юлмер (51)
2:0 Хинтерегер (89) д.