ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Нестабилният рейтинг за популярността на бразилския президент Дилма Русеф може да пострада от нов корупционен скандал. Бразилската полиция обяви, че е разкрила система за данъчна измама и корупция в отдел на министерството на финансите, индормира БНР, позовавайки се на вестник "Трибюн".
Предприятия са плащали рушвети на членове на Административния съвет за данъчните жалби - орган към финансовото министерство, който разглежда възражения в рамките на данъчни спорове. Срещу подкупите предприятията са получавали благоприятни решения за дължимите от тях суми.
Полицията уточни, че разследването се води срещу 70 компании, като засега името на никоя от тях не е разкрито. Членовете на Съвета, както и данъчни съветници и адвокати, които може да са действали като посредници, също са разследвани.


