BG EN

РЕШИХА: Процедурата за избор на председател на ВАС ще започне след номинациите за главен прокурор

Темида

РЕШИХА: Процедурата за избор на председател на ВАС ще започне след номинациите за главен прокурор

16928
на 01.10.2024
РЕШИХА: Процедурата за избор на председател на ВАС ще започне след номинациите за главен прокурор
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Mнозинството в Съдийската колегия реши процедурата за избор на председател на Върховния административен съд да бъде открита, след като приключи срокът за номинации за нов главен прокурор. 

препоръчано

Тъй като кандидатури за обвинител номер едно могат да се внасят в Пленума на Висшия съдебен до 10 октомври, стартът на процедурата за наследник на Георги Чолаков да бъде даден седмица по-късно - е предложението на Съдийската колегия. То трябва да бъде обсъдено на някое от следващите заседания на съдебния кадрови орган.

Мандатът на Чолаков изтича на 22 ноември, което означава, че до средата на февруари Върховният административен съд ще е с временен председател.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 34
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК