Роджър Федерер отпадна на четвъртфиналите на Откритото първенство на Съединените щати

13003
на 07.09.2017

Бившият №1 в световният тенис Роджър Федерер от Швейцария отпадна на четвъртфиналите на последния за годината турнир от Големия шлем – Откритото първенство на Съединените щати.

Швейцарецът, който е поставен под №3 в схемата на състезанието, бе победен от шампиона от 2009 година Хуан Мартин дел Потро от Аржентина със 7:5, 3:6, 7:6(8), 6:4. Мачът продължи 2 часа и 50 минути.

Така отново в Ню Йорк няма да има сблъсък между Федерер и настоящият №1 в ранглистата Рафаел Надал.

Именно испанецът ще бъде следващия съперник на Дел Потро, като двубоят се очетрава като финал преди финала на турнира..

Другият финалист ще определят Кенет Андерсон от Южна Африка и Пабло Карено Буста от Испания.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за съботния ден: Успехът е с Овните, добри приходи за Козирозите САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за съботния ден: Успехът е с Овните, добри приходи за Козирозите