BG EN

Румяна Бъчварова: Търсим човек от ГЕРБ за нов вътрешен министър

Румяна Бъчварова: Търсим човек от ГЕРБ за нов вътрешен министър

26552
на 05.03.2015
Румяна Бъчварова: Търсим човек от ГЕРБ за нов вътрешен министър
Автор:   ПИК

Оставката на Вучков изглеждаше като натиск върху Борисов (допълнена)

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Оставката на Веселин Вучков беше ритуална, в края на заседанието на Министерския съвет. Изненадани бяхме всички, включително и премиерът Бойко Борисов.

препоръчано

Това каза вицепремиерът Румяна Бъчварова пред Нова тв.

Според нея оставката е била подадена категорично и не търпяла възражения. Тя изглеждала като натиск върху премиера.

По думите на Бъчварова, почтеността предполагала оставката да бъде подадена лично пред премиера, а не на заседание на Министерския съвет.

Вицепремиерката обясни, че не изключва вариант някой да се възползва от честността и почтеността на Веселин Вучков, който обичайно имал собствено мнение, което той отстоявал.

 От думите на Бъчварова стана ясно, че оставката едва ли ще бъде оттеглена. Дори се търсил вече нов човек за поста.

„Търсим човек от ГЕРБ, който да е с профила на Вучков, който да има приемлив обществен образ”, заяви вицепремиерката.

Според Румяна Бъчварова не било логично да се търси връзка и зависимост на Бойко Борисов от ДПС, понеже партията на Доган имала само 38 депутати.

Борисов никога не е казвал, че няма да смени Писанчев и Лазаров. Преценката е, че този момент не е подходящ. Той каза, че ще ги смени, когато е най-добре за службите, обясни Бъчварова.

 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Проф. Георги Рачев пред ПИК TV: Идват захлаждане и валежи (ВИДЕО) Проф. Георги Рачев пред ПИК TV: Идват захлаждане и валежи (ВИДЕО)
ново
Днес: 46
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК