Русия се класира за Евро 2016, Швеция на бараж

4845
на 12.10.2015

Русия победи безпроблемно Черна гора с 2:0 на "Откритие Арена" в Москва и се класира за Евро 2016 във Франция. Това бе четвърта поредна победа за "сборная", откакто начело на тима застана Леонид Слуцкий, който замени на поста Фабио Капело. Така руснаците завършиха на второ място в крайното класиране на Група "G" с актив от 20 точки - на осем зад безспорния победител Австрия. Швеция победи с 2:0 гостуващия Молдова с голове на Златан Ибрахимович (24 минута) и Еркан Зенгин (48), но скандинавците не успяха да се класират на първите две места, завършвайки трети. При това положение Ибра и компания ще трябва да минат през ситото на баражите за място на Евро 2016.

На мача в Моска Русия доминираше през първото полувреме, макар че гостите, които бяха без шестима титуляри, можеха изненадващо да поведат в 11-ата минута, когато удар на Мандич премина на сантиметри над напречната греда. Дзюба и Дзагоев пък пропусната две възможности за домакините, за да се стигне до 33-ата минута, когато Денисов изведе много добре от дълбочина Олег Кузмин, а десният бек успя да чукне топката, въпреки че в този момент бе загубил равновесие и падаше - 1:0. Само четири минути по-късно Александър Кокорин удвои от спорна дузпа, отсъдена за изблъскване на Родич срещу Комбаров.

След почивката Савелич пропусна добра възможност да намали и да върне интригата в мача. В 76-ата минута пък Мамаев можеше да направи преднината на Русия класическа, но стреля встрани. По-късно и Миятович спаси удар на Кокорин.