Сакраменто не успя срещу Ню Орлиънс и при третия опит

Баскетбол

6979
на 05.12.2023

Тимът на Сакраменто Кингс, с Александър Везенков в редиците си, отпадна на четвъртфиналите на новия NBA In-Season Tournament.

В мач за място на полуфиналите на състезанието в залата си "Голдън 1 Сентър“ в Сакраменто, "кралете“ загубиха от Ню Орлиънс Пеликанс със 127:117 точки (35:36, 34:25, 31:30, 27:26). Така Сакраменто не успя този сезон да победи Ню Орлиънс Пеликанс и в общо третия мач между двата тима, предава "Фокус“.

Везенков записа 6:13 минути на площадката, като игра само през първата част. Българинът се отчете с 2 борби, 3 стрелби от игра, 1 опит от зоната за три точки, 2 борби в атака и 2 лични нарушения.

За Сакраменто най-резултатен бе Де'Аарън Фокс  30 точки за 39:51 минути на паркета. Силен мач направи за домакините и Домантас Сабонис, който приключи с "трипъл-дабъл“ – 26 точки, 13 борби и 10 асистенции за 36:22 минути игрово време.

За победителите шестима баскетболисти завършиха с двуцифрен точков актив, а най-резултатен с 30 точки бе Брeндън Инграм. Херберт Джоунс добави 23 точки.

На полуфиналите Ню Орлиънс Пеликанс ще се изправи срещу победителя от мача между Лос Анджелис Лейкърс и Финикс Сънс.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за първия ден на май - възможни непредвидени разходи за Скорпионите, новина ще изнерви Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за първия ден на май - възможни непредвидени разходи за Скорпионите, новина ще изнерви Стрелците
Любен Дилов пред ПИК TV: Уж реномираната кантора на Лена е произвела дърводелско изделие за Корал?! Все едно да обереш къща и да си изпуснеш личната карта вътре (ВИДЕО) Любен Дилов пред ПИК TV: Уж реномираната кантора на Лена е произвела дърводелско изделие за Корал?! Все едно да обереш къща и да си изпуснеш личната карта вътре (ВИДЕО)