BG EN

Самоделно взривно устройство гръмнало в Керч

СВЕТЪТ ДНЕС

Самоделно взривно устройство гръмнало в Керч

14698
на 17.10.2018
Самоделно взривно устройство гръмнало в Керч
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Първият заместник на началника на Росгвардия Сергей Меликов определи експлозията в Политехническия колеж в град Керч като „терористичен акт“, предава TACC. 

препоръчано

„Трагичните събития, които се случиха в Керч, засягат и Росгвардия. Ние сме участници в изпълнението на онези задачи, определени ни като нормативна база. Мога да кажа, че подразделенията на Росгвардия изпълняват функции при изпълнение на последиците от този терористичен акт“, заяви Меликов пред журналисти.

Съгласно думите му, в учебното заведение е задействано самоделно взривно устройство. „Причината е експлозия на самоделно взривно устройство“, подчерта Меликов.

По-рано се разглеждаше версия за експлозия на газова бутилка, но по-късно стана ясно, че сградата не е газифицирана. Загиналите при инцидента са най-малко 10, а пострадалите – около 50, като 20 от тях са хоспитализирани с наранявания от различна степен.

На място работят медицински екипи, полиция, спасители и инженери.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Виктор Димчев пред ПИК TV: Кампанията е тиха, защото всички гледат към сглобка след изборите (ВИДЕО) Виктор Димчев пред ПИК TV: Кампанията е тиха, защото всички гледат към сглобка след изборите (ВИДЕО)
ново
Днес: 45
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК