BG EN

Санират панелките в Студентски град

Животът днес

Санират панелките в Студентски град

3883
на 17.12.2013
Санират панелките в Студентски град
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Старите блокове в столичния Студентски град ще бъдат санирани и организирани в кампуси. „Имаме готови типови проекти, провели сме разговори с ректорите, така че е въпрос на време да реализираме тази идея”, обясни главният архитект на София Петър Диков, цитиран от в. Монитор.

препоръчано

Според проектантите санирането на всички панелки в студенсткото градче ще струва около 600 млн лв. „Въпреки че общежития не са собственост на общината, тя трябва да подкрепя развитието на образованието, младите хора и добрата среда, в която живеят”, обясни Диков. Той щял да работи с ректорите на столичните университети, за да кандидатстват за държавно финансиране по новата правителствена публична инвестиционна програма „Растеж и устойчиво развитие на регионите”, в която бяха заделени 500 млн. лева за догодина.

След като бъдат санирани, студентските общежития ще бъдат отделени в осем кампуса. Първият ще бъде от седем панелки, които ще са опасани от бариери и охрана. Идеята е достъпът до всяко от миниградчета да се осъществява от три пункта. „Сегашните общежития са в ужасно състояние и не отговарят на необходимите изисквания за пожарна безопасност, защото аварийните им изходи са затворени”, обясни главният архитект на София.

Сред основните проблеми при обновяването на общежитията е собствеността, тъй като за почти всички блокове се водят дела. Затова Диков иска държавата да уреди кой носи отговорност за поддържането на жилищните сгради в Студентския град.

 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите
ПИК TV x
Виктор Димчев С ЕКШЪН АНАЛИЗ за ПИК TV: ГЕРБ и ДПС-Ново начало ще бъдат значим фактор и при следващи избори. ППДБ ще трябва да работят с тях (ВИДЕО) Виктор Димчев С ЕКШЪН АНАЛИЗ за ПИК TV: ГЕРБ и ДПС-Ново начало ще бъдат значим фактор и при следващи избори. ППДБ ще трябва да работят с тях (ВИДЕО)
ново
Днес: 4
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК