Сасуоло вгорчи дебюта на Дзенга, Тонев с цял мач

6184
на 10.12.2017

Отборът на Сасуоло надви с 2:1 като домакин Кротоне в мач от 16-ия кръг на италианската Серия “А”. Двубоят бе дебют за новия наставник на Кротоне Валтер Дзенга начело на тима. Бившият вратар на “Скуадра адзура” гласува доверие на българския нападател Александър Тонев от първата минута и бившият играч на ЦСКА, Астън Вила и Селтик остана на терена до последния съдийски сигнал, но не стори почти нищо съществено в срещата.

Едоардо Голданига вкара първия гол в мача. Защитникът на Сасуоло изпрати топката в мрежата зад Алекс Кордас с чудесен удар с глава след центриране отляво на Матео Политано в 49-ата минута. В 61-ата миута самият Политано реализира изключително красиво попадение, като първо си нагласи топката удобно за стрелба с впечатляващо движение, а след това с безпощаден шут не остави шансове на Кордас - 2:0.

В 66-ата минута Франческо Ачерби си отбеляза автогол и върна Кротоне в мача, но Тонев и компания така и не успяха да се доберат поне до равенство.

Минута преди края пък Алесандро Матри пропусна идеален шанс да вкара гол за Сасуоло, предава Спортал. След нарушение на Марио Сампиризи срещу Матри в наказателното поле на Кротоне реферът посочи бялата точка. Кордас обаче спаси изпълнената от Матри дузпа и резултатът си остана 2:1, а в малкото време до края той не бе променен.

Сасуоло заема 15-о място в класирането с 14 точки, докато Кротоне е 17-и с 12 точки. Това бе четвърто поражение за Кротоне в шампионата.

ПИК TV: Тошко Йорданов: В следващото Народно събрание трябва да оправим тъпотиите в Конституцията (ВИДЕО) ПИК TV: Тошко Йорданов: В следващото Народно събрание трябва да оправим тъпотиите в Конституцията (ВИДЕО)