BG EN

САЩ заделя над 200 млн. долара за хуманитарна помощ за Венецуела

Америка

САЩ заделя над 200 млн. долара за хуманитарна помощ за Венецуела

7283
на 21.05.2020
САЩ заделя над 200 млн. долара за хуманитарна помощ за Венецуела
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Държавният секретар на Съединените щати Майк Помпео обяви, че Държавният департамент ще предостави над 200 млн. долара хуманитарна помощ на гражданите на Венецуела и бежанци от тази страна, съобщава „Интерфакс”, като се позовава на информация от пресслужбата на Държавния департамент.

препоръчано

„Ще предоставим над 200 млн. долара допълнителна помощ, в това число наод 138 млн. долара хуманитарна помощ за нуждаещите се венецуелци”, се посочва в съобщението.

Уточнява се, че помощта включва хуманитарна подкрепа за венецуелцитне както във вътрешността на страната, така и за тези, които са избягали от Венецуела.

По данни на пресслужбата, от 2017 финансова година общият обем помощ, оката на Венецуела от американска страна е над 856 млн. долара.

 

Превод и редакция: ПИК

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ
ПИК TV x
ТЕЖКИ ВРЕМЕНА! От ИТН след хвърлената оставка на кабинета: Бащите на хаоса са Асен Василев, Ивайло Мирчев, Радостин Василев, Костадин Костадинов и Ивелин Михайлов (ВИДЕО) ТЕЖКИ ВРЕМЕНА! От ИТН след хвърлената оставка на кабинета: Бащите на хаоса са Асен Василев, Ивайло Мирчев, Радостин Василев, Костадин Костадинов и Ивелин Михайлов (ВИДЕО)
ново
Днес: 109
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК