BG EN

САЩ: Руското правителство използва законите срещу екстремизма, за да преследва опозицията

Америка

САЩ: Руското правителство използва законите срещу екстремизма, за да преследва опозицията

4549
на 02.06.2016
САЩ: Руското правителство използва законите срещу екстремизма, за да преследва опозицията
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Според разпространения днес ежегоден доклад за терористичната заплаха по света, изготвен от Държавния департамент на САЩ, руските закони, насочени срещу екстремизма, се използват срещу политическата опозиция на страната, предаде РИА Новости, цитирана от "Фокус".
„Руското правителство продължава да използва законите срещу екстремизма, за да преследва мирно настроени граждани и организации, включително и политическата опозиция, независимите медии и някои религиозни малцинства. Въпреки че борбата срещу тероризма да е заявена като основна цел, законът криминализира широк спектър от дейности, включително разпалването на религиозни вражди и поддръжката на екстремизма и не определя точно какво се има предвид под екстремизъм“, пише в доклада.
Според Държавния департамент това оказва негативно въздействия върху свободата на печата и религията. 

препоръчано
Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ
ПИК TV x
ТОТАЛЕН ШОК! Ивайло Мирчев се закани да реже главата на министъра на енергетиката (ВИДЕО) ТОТАЛЕН ШОК! Ивайло Мирчев се закани да реже главата на министъра на енергетиката (ВИДЕО)
ново
Днес: 2
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК